HC HAIR CARE Complex

Saç Problemlerine Karşı Bitkisel Bakım Kompleksi

HC Complex; 6 farklı etkisi ve patentli formülü ile saç sağlığının korunmasına ve saç sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanmış bir bakım ürünüdür.

Saç için gerekli yağ ve nem dengesini sağlar. Saçları besleyerek güçlendiren aktif bileşenler sayesinde dökülmenin önlenmesine ve saç uzama hızının artmasına yardımcı olur. Kepeğin ve saç derisindeki kaşıntının giderilmesinde etkilidir. Yıpranmış saçları onarır, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

HC Complex, 1 aylık kullanım için 110 ml'lik ve daha uzun süreli kullanımlar için avantajlı fiyatlıyla 500 ml'lik ekonomik boy olmak üzere iki farklı boyutta sunulmaktadır.

HC Complex'in 6 Farklı Etkisi

1. DOĞAL & PROFESYONEL SAÇ BAKIMI
HC Complex; kimyasal hiçbir madde içermez. Tümüyle doğal ve benzersiz formülü, profesyonel bir saç bakımı yaparak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

2. DÖKÜLME KARŞITI AKTİF ETKİ
Saçları ve saç köklerini güçlendiren onarıcı aktif bileşenler sayesinde düzenli kullanımda dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

3. SAÇ UZAMA HIZINDA ARTIŞ
İçerdiği bitki özleri, vitamin ve mineraller ile birlikte saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olur.

4. KEPEK ve SAÇ DERİSİ SORUNLARINDA ETKİN
Saçın yağ ve nem dengesini düzenleyerek, gözle görülen kepeğin ve diğer saç derisi sorunlarının giderilmesinde olumlu etki sağlar.

5. HACİMLİ, PARLAK ve KOLAY ŞEKİL ALAN SAÇLAR
Saçlarınızı elektriklenme, mat görünüm, zor şekil alma gibi olumsuz özelliklerden kurtararak, hacim ve parlaklık kazandırır.

6. YIPRANMALARA KARŞI TAM KORUMA
Boya, röfle gibi tekrarlanan uygulamalara ve yanlış ürün kullanımı sonucu meydana gelen yıpranmalara karşı saçlarınızı onararak, güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.

PATENTLİ özel formül HC HAIR CARE EXTRACT
HC Complex'in en önemli kısmını oluşturan HC HAIR CARE Extract; özenle seçilmiş bitkilerin titizlikle harmanlanarak, laboratuvar ortamında uzun süren ekstraksiyon işlemlerine tabi tutulması sonucu meydana gelmektedir.

Isırgan otu, kekik, biberiye, papatya, dulavratotu, sinameki gibi saç üzerine etkileri asırlardır bilinen ve klinik deneylerle kanıtlanmış 19 çeşit bitkisel madde içerir.

Türk Patent Enstitüsü tarafından patentlenmiş formül ve imalat teknikleri bakımından piyasadaki hiçbir saç bakım ürünüyle benzerlik taşımamaktadır.

Saç bakımı ve beslenmesi için gerekli bitkisel yağlar
  • Gençlik iksiri olarak da bilinen organik zeytinyağı
  • Besleyici, koruyucu ve nemlendirici olarak kullanılan badem yağı
  • İçerdiği kalsiyum ve E vitamini ile susam yağı
  • Yıpranmış saçları onaran ve kuvvetlendiren hint yağı
  • Etki ve faydaları saymakla bitmeyecek ve bilim dünyasını bile hayrete bırakan çörekotu yağı
  • Doğada saç derisinin yağına yapısal olarak en yakın yağ olan ve ihtiyaç halinde onun yerine geçerek saç sorunlarında yenileyici olarak kullanılan jojoba yağı
  • Madensel elementler (potasyum, magnezyum, fosfat, kalsiyum, demir), E, B1, B2, B6 vitaminleri ve oleik asit içeren fındık yağı
  • Çeşitli cilt rahatsızlıklarında da kullanılan, içerdiği vitaminler nedeniyle yıpranmış saçları besleyen ve koruyan buğday yağı
HC Complex içeriğindeki bütün yağlar, 1. sınıf tesislerde üretilen A kaliteli bitkisel yağlardır. Hiçbir katkı maddesi, kimyasal veya hayvansal yağ içermez.

Saçın doğal yapısını ve güçlenmesini sağlayan doğal vitaminler

E VİTAMİNİ: Saçın nem dengesini düzenlediğinden, kaybettiği canlılığı kazanmasını sağlar. Kadın ve erkekte görülebilecek saç dökülmesi, saç tellerinin kuruması, canlılığını yitirmesi ve saç altı derisinin sağlığını kaybetmesi gibi problemlere karşı etkili bir çözüm sağlar.

B VİTAMİNİ: Bütün B vitaminleri saç ve cildin altın koruyucuları olarak adlandırılırlar. Cilt ve saç ile ilgili fonksiyonları düzenler, enerji üretiminde yardımcı olarak görev yaparlar ve hücrelerin yaşamalarına yardım ederler.

B1 (Thiamine): Kan dolaşımını arttırarak, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç büyümesini hızlandırır, hacim kazandırır.

B2 (Riboflavin): Saç köklerini uyararak derinin oksijen alımını kolaylaştırır. Kepek oluşumunu engeller.

B6 (Pyridoxine): Eksikliği saç tellerinin zayıflamasına, çabuk kopmasına yol açar. Saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için önemli bir vitamindir.

B12 (Cyanocobalamine): Özellikle kadın tipi saç dökülmesinin önlenmesindeki etkisi oldukça fazladır. Eksikliğinde saç dökülmesi ve gri saç rengi (depigmentasyon) görülür.

Olağan Saç Dökülmesi: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde (parmak uçlarıyla masaj yaparak) uygulayın. En az 45 dakika boyunca saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. En etkili sonucun alınabilmesi için haftada en az 2 kez kullanılması tavsiye edilir.

Genetik Saç Dökülmesi: Hergün ya da günaşırı, sadece açıklık veya seyreklik bulunan bölgeye (az bir miktar) masaj yaparak uygulayın. Haftada 2 gün olmak kaydıyla da tüm saça uygulayıp 45 dakika ile 2 saat arasında bekletin ve sonrasında şampuanla yıkayın. Düzenli olarak ve ara vermeden kulladığınız taktirde saç dökülmeniz asgariye inecek ya da tamamen ortadan kalkacak, kökleri henüz ölmemiş olan saçlarınız tüy halinde çıkmaya başlayacak ve zamanla kalınlaşma sürecine girecektir. Ancak bu tip saç dökülmelerinde olumlu sonuçlar birkaç ay süren uygulama sonrası alınabilmektedir.

Kepek ve Diğer Saç Derisi Sorunları: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. 45 dakika ile 2 saat arası saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

Genel Saç Bakımı: Boya, röfle v.b. işlemler sonucu yıpranan saçlarınızı onarmak ya da saç sağlığınızın sürekliliğini sağlamak amacıyla haftada 2 gün, önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat bekleterek şampuanla yıkayın.

Saç Uzaması: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi düzenli olarak haftada en az 2 kez tekrarlayın. Saç uzama hızındaki artış, genellikle bir şişe HC Complex'in bitimine doğru hissedilmektedir. Bu nedenle ikinci şişeye geçerek uygulamaya devam etmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Güneş ve Denizin Zararlı Etkilerine Karşı Koruma: Güneşin ve denizin etkilerinin yoğun hissedildiği plaj v.b. ortamlarda az bir miktar HC Complex'i saçlarınıza sürün. Bu uygulama saçlarınızı koruyacağı gibi, duş sonrasında parlaklık, yumuşaklık ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Tatile çıkmadan önce çantanızda mutlaka bir şişe HC Complex bulundurmanızı tavsiye ederiz.
HC Complex hangi tip saçlarda kullanılıyor? Yağlı-kuru saç ayrımı var mı?
Hayır. HC Complex her tür saç tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Saçın yağlı ya da kuru olarak nitelendirilmesi saç telleri ile değil, saç derisi ile ilgili bir durumdur. Saç derisi, saçlarımız için özel bir yağ üretir. Bu yağın bazı kişilerde gerektiğinden fazla, bazılarında ise az olması durumunda, aşırı yağlı ya da kuru saç olarak isimlendirilen sorunlar meydana gelir. Bu sorunların çözümü, saç derisinin yağ üretimini dengelemek ile mümkün olabilmektedir. HC Complex, saçta bekletildiği süre boyunca saç derisinin yağ ve nem dengesini düzenleyerek etki gösterir.

Kuru saça mı, ıslak saça mı uygulanmalıdır?
HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir.

Saçımda, jöle, sprey, köpük v.b. ürünler varken kullanabilir miyim?
HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Saçlarımda boya veya röfle varken kullanmam sakıncalı mı?
Hayır. Aksine HC Complex kullanmanız, saçlarınızın çeşitli kimsayal maddelerden ve şekillendirici işlemlerden dolayı bozulan yapısını onaracaktır.

HC Complex sadece kadınlara özgü bir ürün müdür?
HC Complex unisex bir üründür. Hem kadınlar, hem erkekler rahatlıkla kullanabilir.

HC Complex'i gece uygulayıp, sabah yıkasam olur mu?
İçeriğindeki bitki özlerine aşırı hassasiyeti olmayan kişilerde saçta 2 saatten fazla beklemesinin hiçbir mahsuru yoktur.

HC Complex’i saç bakım yağlarından ayıran özellikler nelerdir?
Saç bakım yağları birtakım bitkisel yağların basitçe karışımından ibarettir. HC Complex ise, çeşitli bitkilerin uzun süren ekstraksiyon işlemlerinden geçirilerek, laboratuvar ortamında vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesinden elde edilen patentli bir içeriğe sahiptir.

HC Complex'in yan etkileri var mıdır?
HC Complex; tamamen bitkisel ve doğal içeriği nedeniyle güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Her bitkisel üründe olduğu gibi, içeriğindeki bitki özlerine (ısırgan otu, biberiye vs.) aşırı hassasiyeti olan kişilerde saç derisinde bir miktar kızarıklık veya kaşıntı yapması doğaldır. Geçici olan bu durumda, kullanım sıklığını ve saçta bekletme süresini azaltmanız sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

HC Complex, hamilelik sırasında ve sonrasında kullanılabilir mi?
Hamilelik sırasında ve sonrasında saç dökülmeleri oldukça sık karşılaşılan ve hemen her bayanın yaşadığı bir durumdur. Bu evrede kişi, fizyolojik ve hormonal olarak birtakım değişikler yaşadığından, saçlar da bu değişikliklerden etkilenmektedir. HC Complex; tamamen bitkisel kaynaklı olduğundan ve içerisinde hiçbir kimyasal ve sentetik madde içermediğinden, doğum öncesi ve sonrasında güvenle kullanılabilir.