HC Complex

Saç Problemlerine Karşı Bitkisel Bakım Kompleksi

HC Complex; 6 farklı etkisi ve patentli formülü ile saç sağlığının korunmasına ve saç sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanmış bir bakım ürünüdür.

Saç için gerekli yağ ve nem dengesini sağlar. Saçları besleyerek güçlendiren aktif bileşenler sayesinde dökülmenin önlenmesine ve saç uzama hızının artmasına yardımcı olur. Kepeğin ve saç derisindeki kaşıntının giderilmesinde etkilidir. Yıpranmış saçları onarır, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

HC Complex, 1 aylık kullanım için 110 ml'lik özel ve sağlıklı cam şişesinde ve daha uzun süreli kullanımlar için avantajlı fiyatlıyla 500 ml'lik ekonomik boy olmak üzere iki farklı boyutta sunulmaktadır.

Aynı Gün Ücretsiz Kargo, Kapıda Ödeme
SİPARİŞ VER Hızlı saç uzaması Saç dökülmesinin önlenmesi Kepek ve saç derisi sorunları Yıpratıcı etkilere karşı koruma Hacim, parlaklık ve kolay şekil alma Tüm genel saç problemleri Kullanıcı Yorumları Ürün Hakkında Daha Fazla Bilgi

Son Zamanların En Çok Tercih Edilen Saç Bakım Ürünü

HC Complex'in 2013 yılının en çok tercih edilen bitkisel saç bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz?

Tartışmasız En Etkin ve En Doğal İçerik

HC Complex'in içerisinde toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Tüm içeriği bitkilerden meydana gelir.
Saç Uzama Hızında Artış

İçerdiği bitki özleri, vitamin ve mineraller ile birlikte saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olur.

Dökülme Karşıtı Aktif Etki

Saçları ve saç köklerini güçlendiren onarıcı aktif bileşenler sayesinde düzenli kullanımda dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

Doğal ve Profesyonel Bakım

HC Complex; kimyasal hiçbir madde içermez. Tümüyle doğal ve benzersiz formülü, profesyonel bir saç bakımı yaparak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Yıpranmalara Karşı Tam Koruma

Boya, röfle gibi uygulamalara ve yanlış ürün kullanımı sonucu meydana gelen yıpranmalara karşı saçlarınızı onararak, güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.

Kepek ve Saç Derisi Sorunlarında Etkin

Saçın yağ ve nem dengesini düzenleyerek, gözle görülen kepeğin ve diğer saç derisi sorunlarının giderilmesinde olumlu etki gösterir.

Kolay Şekil Alan, Hacimli, Parlak Saçlar

Saçlarınızı elektriklenme, mat ve cansız görünüm, zor şekil alma gibi olumsuz özelliklerden kurtararak hacim ve parlaklık kazandırır.

Hızlı Uzayan Sağlıklı Saçların Tüm İhtiyacı Bu Şişede

6 farklı etkisi ve %100 bitkisel içeriğiyle HC Complex, saçlarınızın ihtiyacı olan herşeyi içerir.

Tabiatın Tüm Cömertliğini Harmanladık

HC Complex'in içerisinde toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Tüm içeriği doğal aktif bileşenlerden meydana gelir.

Hayvan Dostlarımız Üzerinde Asla Test Yapmıyoruz

Hayvanlar üzerinde yapılan testlere ve kozmetik ürünlerde hayvansal katkı maddeleri kullanılmasına tümüyle karşıyız.

Bitki Özleri ve Bitkisel Yağlar
Bir şişe HC Complex içerisinde, onlarca farklı çeşit bitkisel aktif bileşen yer alır. Sağdaki tabloda, HC Complex'in içerdiği sadece bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar yer almaktadır.


Vitamin ve Mineraller
HC Complex, bitki özleri ve bitkisel yağlara ek olarak, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve mineral içermektedir.

E VİTAMİNİ: Saçın nem dengesini düzenler, kaybettiği canlılığı kazandırır. Saç dökülmesi, saç tellerinin kuruması ve saç altı derisinin sağlığını kaybetmesi gibi problemlere karşı etkilidir.

B VİTAMİNİ: Tüm B vitaminleri, saç ve cildin altın koruyucuları olarak isimlendirilir. Cilt ve saç ile ilgili fonksiyonları düzenler, enerji üretimine yardımcı olarak hücre yaşlanmalarını geciktirir.

B1 (Thiamine): Kan dolaşımını artırır, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç büyümesini hızlandırır, hacim kazandırır.

B2 (Riboflavin): Saç köklerini uyarır ve derinin oksijen alımını kolaylaştırır. Kepek oluşumunu engeller.

B6 (Pyridoxine): Eksikliği halinde saç telleri zayıflar ve kopar. Saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gereklidir.

B12 (Cyanocobalamine): Özellikle kadın tipi saç dökülmesinin önlenmesinde oldukça etkilidir. Eksikliğinde saç dökülmesi ve gri saç rengi (depigmentasyon) görülür.

Organik Zeytinyağı

Akdeniz kadınlarının güzellik formülü, gençlik iksiri.

Isırgan Otu

Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur.

Sinameki

Sıcak iklimlerin saç uzama hızını artırdığı bilinen bitkisi.

Hint Yağı

Uzakdoğu'nun mucizevi dokunuşu yıpranmış saçları onarır.

Çörekotu Yağı

Etkileri ile bilim dünyasını hayrete düşüren saç dostu doğa mucizesi.

Kekik

Saça faydaları asırlardır bilinen bir akdeniz mucizesi.

Biberiye

Saç derisinde kan dolaşımını artırarak saç köklerini güçlendir.

Papatya

İçerdiği etken maddeler ile canlı saçların vazgeçilmezi.

Dulavratotu

Hızlı saç uzamasını, dökülmenin ve kepeğin önlenmesini sağlar.

Badem Yağı

E Vitamini ve proteinden zengin, besleyici, koruyucu ve nemlendirici.

Susam Yağı

İçerdiği kalsiyum ve E Vitamini ile saçları besler ve güçlendirir.

Jojoba Yağı

Saç derisi yağına yapısal olarak en yakın yağ olarak bilinir.

Fındık Yağı

İçerdiğindeki elementler ile tabiatın saçlarınıza uzattığı yardım eli.

Buğday Yağı

Cilt rahatsızlıklarında da kullanılır. Yıpranmış saçları besler ve korur.

Piyasada birçok saç uzatıcı bakım ürünü ve şampuan var. Neden HC Complex'i tercih etmeliyim?

HC Complex, patentli formülü ile 7 yıldır Türkiye'nin en popüler ve ilk saç uzatıcı bakım ürünüdür. Elbette kendi alanında lider tüm ürünler gibi sahteleri veya düşük kalitedeki muadilleri bulunmaktadır. Ne yazıkki, bu türden birçok ürün, firma bilgisi dahi bulunmayan internet sitelerinde olağanüstü vaadlerle satılıyor. Size tavsiyemiz, bir ünlünün ya da bir saç uzmanının adını marka adı olarak taklit eden, belli bir gün içerisinde belli santimetre saç uzaması vaadeden, doğaüstü etkileri varmışcasına tanıtım metinleri kullanan veya internet sitesinde firma adını ve iletişim bilgilerini paylaşmayan ürünlere rağbet etmemenizdir. Hiçbir saç bakım ürünü, birkaç hafta içerisinde 7-8 cm saç uzaması sağlayamaz. Kaldı ki; bu sahte ürünlerin birçoğu hiç saç uzaması sağlayamadığı gibi, saç dökülmelerine ve onarılması güç diğer saç problemlerine yol açmaktadır.

HC Complex Nasıl Üretilir?

Yüksek kalitedeki bitkisel yağlar, MSDS ürün güvenilirliği ve ISO kalite belgelerine sahip, sanayi tesislerine uzak laboratuvarımızda test edilir, el değmeden harmanlanır ve uzun süren bir ekstraksiyon işlemine tabi tutulur. Doğal vitamin ve mineral ilaveleri ile güçlendirilerek sağlıklı özel cam şişelere dolumu yine el değmeden gerçekleştirilir.

HC Complex’i saç bakım yağlarından ayıran özellikler nelerdir?

Sıradan saç bakım yağları, birtakım bitkisel yağların basitçe karışımından ibarettir. HC Complex ise, çeşitli bitkilerin türlü test ve ekstraksiyon işlemlerinden geçirilerek, laboratuvar ortamında vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesinden elde edilen patentli bir içeriğe ve benzersiz bir üretim yöntemine sahiptir.

HC Complex hangi tip saçlarda kullanılır? Yağlı-kuru saç ayrımı var mı?

Her tür saç tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Saçın yağlı ya da kuru olarak nitelendirilmesi saç telleri ile değil, saç derisi ile ilgili bir durumdur. Saç derisi, saçlarımız için özel bir yağ üretir. Bu yağın bazı kişilerde gerektiğinden fazla, bazılarında ise az olması durumunda, aşırı yağlı ya da kuru saç olarak isimlendirilen sorunlar meydana gelir. Bu sorunların çözümü, saç derisinin yağ üretimini dengelemek ile mümkün olabilmektedir. HC Complex, saçta bekletildiği süre boyunca saç derisinin yağ ve nem dengesini düzenleyerek etki gösterir.

Kuru saça mı, ıslak saça mı uygulanmalıdır? Saçımda, jöle, sprey, köpük v.b. ürünler varken kullanabilir miyim?

HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Saçlarımda boya veya röfle varken kullanmam sakıncalı mı?

Aksine; HC Complex kullanmanız, saçlarınızın çeşitli kimsayal maddelerden ve şekillendirici işlemlerden dolayı bozulan yapısını onaracaktır. HC Complex, saçlı derinin ve saç tellerinin nem-yağ dengesini düzenleyerek saçlarınızda oluşan kuruma, saç tellerinin gerilmesi ve yıpranması gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmanızı sağlar.

HC Complex sadece kadınlara özgü bir ürün müdür?

HC Complex unisex bir üründür. Hem kadınlar, hem erkekler rahatlıkla kullanabilir.

HC Complex'i gece uygulayıp, sabah yıkasam olur mu?

İçeriğindeki bitki özlerine aşırı hassasiyeti olmayan kişilerde saçta 2 saatten fazla beklemesinin hiçbir mahsuru yoktur. Ürün kutusu içerisinde bulunan bone yardımıyla bu şekilde bir uygulamayı hiçbir rahatsızlık duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

HC Complex'in yan etkileri var mıdır?

HC Complex; tamamen bitkisel ve doğal içeriği sayesinde güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Her bitkisel üründe olduğu gibi, içeriğindeki bitki özlerine (ısırgan otu, biberiye vs.) aşırı hassasiyeti olan kişilerde saç derisinde bir miktar kızarıklık veya kaşıntı yapması doğaldır. Geçici olan bu durumda, kullanım sıklığını ve saçta bekletme süresini azaltmanız sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

HC Complex, hamilelik sırasında ve sonrasında kullanılabilir mi?

Hamilelik sırasında ve sonrasında saç dökülmeleri oldukça sık karşılaşılan ve hemen her bayanın yaşadığı bir durumdur. Bu evrede kişi, fizyolojik ve hormonal olarak birtakım değişikler yaşadığından, saçlar da bu değişikliklerden etkilenmektedir. HC Complex; tamamen bitkisel kaynaklı olduğundan ve içerisinde hiçbir kimyasal ve sentetik madde içermediğinden, doğum öncesi ve sonrasında güvenle kullanılabilir.

Olağan Saç Dökülmesi

Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde (parmak uçlarıyla masaj yaparak) uygulayın. En az 45 dakika boyunca saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. En etkili sonucun alınabilmesi için haftada en az 2 kez kullanılması tavsiye edilir.

Genetik Saç Dökülmesi

Hergün ya da günaşırı, sadece açıklık veya seyreklik bulunan bölgeye (az bir miktar) masaj yaparak uygulayın. Haftada 2 gün olmak kaydıyla da tüm saça uygulayıp 45 dakika ile 2 saat arasında bekletin ve sonrasında şampuanla yıkayın. Düzenli olarak ve ara vermeden kulladığınız taktirde saç dökülmeniz asgariye inecek ya da tamamen ortadan kalkacak, kökleri henüz ölmemiş olan saçlarınız tüy halinde çıkmaya başlayacak ve zamanla kalınlaşma sürecine girecektir. Ancak bu tip saç dökülmelerinde olumlu sonuçlar birkaç ay süren uygulama sonrası alınabilmektedir.

Kepek ve Diğer Saç Derisi Sorunları

Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. 45 dakika ile 2 saat arası saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

Genel Saç Bakımı

Boya, röfle v.b. işlemler sonucu yıpranan saçlarınızı onarmak ya da saç sağlığınızın sürekliliğini sağlamak amacıyla haftada 2 gün, önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat bekleterek şampuanla yıkayın.

Hızlı Saç Uzaması

HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Güneş ve Denizin Zararlı Etkilerine Karşı Koruma

Güneşin ve denizin etkilerinin yoğun hissedildiği plaj v.b. ortamlarda az bir miktar HC Complex'i saçlarınıza sürün. Bu uygulama saçlarınızı koruyacağı gibi, duş sonrasında parlaklık, yumuşaklık ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Tatile çıkmadan önce çantanızda mutlaka bir şişe HC Complex bulundurmanızı tavsiye ederiz.